Фізико-Технічний Інститут

Кафедра фізико-технічних засобів захисту інформації

×
Вхід:

Навчальні програми

Кафедра фізико-технічних засобів захисту інформації здійснює підготовку за наступними навчальними програмами:

 

1. Бакалавр за спеціальністю 125 Кібербезпека (денна форма навчання), спеціалізація:

  • Системи технічного захисту інформації

Навчальний план

2. Магістр за спеціальністю 125 Кібербезпека (денна форма навчання), cпеціалізація:

  • Системи технічного захисту інформації

Навчальний план

 


Системи технічного захисту інформації

Через стрімкий розвиток новітніх інформаційно-телекомунікаційних систем і технологій світова спільнота отримала не лише численні переваги, а й цілу низку випробувань, зумовлених дедалі більшою вразливістю інфосфери щодо стороннього кібернетичного впливу. Тому створення і постійне вдосконалення надійних систем кібербезпеки та забезпечення злагоди в кіберпросторі стало головним завданням нашої інформаційної епохи.

Технічні напрямки безпеки інформації складають:

  • технічний захист каналів зв’язку;
  • збереження цілісності інформації;
  • перешкоджання внесенню дезінформації в інформаційні потоки;
  • захист інформації від підслуховування, підглядання, відео спостереження, фотографування і т.п.;
  • зберігання і захист банківських, промислових, персональних, державних і військових таємниць та велика кількість інших завдань захисту інформації.

Студенти кафедри отримують знання для вирішення завдань з блокування витоку інформації технічними каналами: фундаментальні знання з інформаційних технологій, з фізики, математики, іноземної мови, а також професійні знання з основ радіофізичних та електроакустичних методів закривання технічних каналів витоку інформації у кіберпросторі.

Випускники працюють в державних установах (Національний банк України, Державна служба спеціального зв’язку та захисту інформації України, Міністерство закордонних справ України), в комерційних банках, аудиторських та консалтингових агентствах, компаніях інформаційного та телекомунікаційного напрямку, насамперед тих, що ведуть розробки або надають послуги у галузі захисту інформації (ДП «Українська спеціальні системи», Дослідному центрі технічного захисту інформації «Безпека», АТ «Марс», «Сатурн-2000», «Укрспецтехніка», ВАТ «Укртелеком», корпорації Samsung, Microsoft, Cisco.