Запобігання академічному плагіату в КПІ ім. Ігоря Сікорського

21 травня 2018 року Наказом №1/180 Про запровадження системи запобігання та виявлення академічного плагіату в КПІ ім. Ігоря Сікорського затверджено Тимчасове Положення про систему запобігання академічному плагіату в Національному технічному університеті України «Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського». Положенням передбачено проведення комплексу відповідних заходів, зокрема й попередню перевірку на плагіат академічних текстів за авторства працівників та здобувачів вищої освіти Університету.Тимчасове Положення буде допрацьовано протягом 2018 року із врахуванням практичного досвіду.

Перевірці на плагіат підлягають: бакалаврські та магістерські роботи, дисертаційні роботи на здобуття ступеня «доктор філософії/доктор мистецтва» або «доктора наук», рукописи монографій, підручників, авторських навчальних посібників, рукописи статей, тези доповідей, які надходять до редакцій наукових журналів або оргкомітетів конференцій. Перевірка здійснюється в Системі виявлення збігів/ідентичності/схожості тексту від компанії Юнічек. Однак Система здійснює лише технічну перевірку та виявляє текстові збіги, що допомагає експертам зробити висновок щодо наявності плагіату. У разі виявлення академічного плагіату у роботах працівників та здобувачів вищої освіти Університету автори несуть відповідальність відповідно до чинного законодавства, у тому числі, передбачених Законом України про освіту. Всі академічні тексти розміщуватимуться в Електронному архіві наукових та освітніх матеріалів КПІ ім. Ігоря Сікорського (ElAKPI).

Детальніше за посиланням.

Джерело: kpi.ua